• Rady & Tipy
  • 16.2.2021

Rýchly obed či večera? Multifunkčný inteligentný hrniec vie uvariť až 120 receptov pod 15 minút!

tefal_FB_02_21_Cook4me+_1200x628SK.png

Desíte sa zdĺhavého varenia alebo jednoducho len nemáte čas? Cook4me+ zachráni nielen rýchly obed v pracovné dni, ale hravo si poradí aj s hostinou pre 6 osôb alebo s romantickou večerou! To všetko navyše s výhodami tlakového hrnca - rýchle varenie bez uniku chutí a vôní.

Ale čo keď to pokazím? 

Nepokazíte, Cook4me+ vám dá presné inštrukcie od A do Z, a to ako k príprave, tak k samotnému vareniu. Postup môžeme rozdeliť do niekoľkých jednoduchých krokov: 

rychla vecera SK Cook4me.png
1. Zapnutie Cook4me+

Stačí pripojiť do zásuvky a podržať hlavné koliesko pár sekúnd stlačené. Na displeji sa vám zobrazí úvodné menu, prístroj sa ovláda pomocou hlavného, stlačiteľného kolieska a tlačítka späť. Horné veko môžete nechať zatvorené, otvoriť/zavrieť ho môžete otočením rukoväti uprostred na veku hrnca proti, resp. po smere hodinových ručičiek. 
 

2. Výber varenia

Cook4me+ ponúka hneď niekoľko možností varenia:
  • Varenie podľa ingrediencií
  • Varenie podľa 150 vstavaných receptov s postupom krok za krokom 
  • Manuálne varenie
U manuálneho varenia máte navyše k dispozícií viacero režimov:
Variť môžete pod tlakom (a to vrátane oneskoreného štartu - ten však neodporúčame pre prípravu mäsa, rýb a pokrmov s mliečnymi produktami) 
  • Varenie pri nízkej teplote - napr. pri dusení mäsa
  • Mierny var
  • Opekanie

rychla vecera SK Cook4me 1.jpg
3. Varenie pomocou vstavaných receptov

Pomocou otáčacieho kolieska môžete prechádzať zoznam všetkých 150 receptov a nastaviť veľkosť porcie pre 2/4/6 osôb. U Každého receptu nájdete v prístroji zoznam ingrediencií vrátane množstva pre nastavený počet osôb a spôsobu príprave danej ingrediencie.

rychla vecera SK Cook4me 2.jpg
Tip: Nemôžete si vybrať zo vstavaných receptov a hľadáte inšpiráciu? Vyskúšajte recepty z Tefal blogu!

4. Začiatok varenia vstavaných receptov

Uistite sa, že máte pripravené všetky ingrediencie a stlačte OK. Inteligentný hrniec sa začne predhrievať, to štandardne netrvá viac než pár minút. Potom vás v závislosti na konkrétnom recepte vyzve k pridaniu časti alebo všetkých ingrediencií naraz. Niektoré recepty môžu začať opekaním cibule či mäsa, iné štýlom “daj mi všetko naraz a uvidíš, akú z toho vykúzlim dobrotu”. Potom už len stačí zavrieť veko, stlačiť OK a potvrdiť začiatok varenia. V priebehu varenia si Cook4me+ občas vypustí paru za zvuku cvaknutia. Toho sa nezľaknite, to je normálny.   

rychla vecera SK Cook4me 3.jpg
Inteligentný hrniec Cook4me+ má doma aj youtuberka Moma. Ako sa s ním skamarátila si môžete prečítať v našom staršom článku: https://blog.tefal.sk/youtuberka-moma-rada-vari-pod-tlakom-rozhovor-o-tom-ako-si-poradila-s-chytrym-hrncom-cook4me

YouTuberka MOma Cook4me Tefal.jpg
5. Dokončenie varenia

Hneď ako Cook4me+ dokončí varenie pod tlakom, upozorní vás ľúbivým pípaní, že je treba zasiahnuť. Zásah je ale jednoduchý - spočíva v odomknutí a pomalom otvorení horného veka. Zvnútra sa na veku zráža vlhkosť, ale nebojte sa, všetka voda odtečie priamo do pripravenej drážky, ktorá ju odvedie do nádobky na zber kondenzátu, ktorú nájdete zozadu hrnca.

Cook4Me+Tefal+-+Jakub+vari+4.jpg
6. A kto to bude upratovať?

Či už disponuje vaša kuchyňa umývačkou alebo nie, upratovanie po varení s Cook4me+ je ešte jednoduchšie než pri klasickom varení v hrncoch - nemusíte totiž umývať zaprskanú varnú dosku či šporák. Z Cook4me jednoducho pomocou bočných úchytov vyberiete vnútornú nádobu a šupnete ju rovno do umývačky alebo do drezu. Vďaka nepriľnavému povrchu ju navyše umyjete rýchlo, jednoducho a bez zbytkov. Tiež nezabudnite na konci varenia vyprázdniť nádobku na kondenzát zozadu hrnca, ktorú jednoducho vyberiete rukou.

Cook4Me+Tefal+-+Jakub+vari+6.jpg
****************************

Februárová zľava na multifunkčný hrniec Cook4me +

MALL.CZ Dni - Zľava 20% na vybrané malé domáce spotrebiče značky Tefal s kódom MDW2SK87 (platí od 15. 2. do 21. 2. 2021 alebo do vypredania zásob)!

****************************

Odporučené produkty

Môžete nám pomôcť s webovou stránkou?

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázať všetko
Povoliť všetko