• Rady & Tipy
  • 11.7.2022

Jednoduché recepty pre varenie s deťmi

SK header 20@2.png

Inšpirujte sa pre jednoduché varenie s deťmi. Prinášame vám niekoľko overených tipov, ako spoločnými silami pripraviť chutný obed alebo večeru. Oteckovia a ich deti vďaka týmto tipom zvládnu uvariť ľavou zadnou a samotný výsledok si nebudú vedieť vynachváliť.

Tipy na ingrediencie vhodné pre varenie s deťmi

Pustili ste sa do varenia so svojimi deťmi? V prvom rade veľmi zaléží na surovinách, ktoré vyberiete. Pre svoje deti varte najlepšie zo zdravých a čerstvých ingrediencií. Vyhnite sa polotovarom, konzervám a dochucovadlám plných éčok. Tiež to nepreháňajte s korením, sadlom, maslom a tučným mäsom.

Jednoduché Tefal recepty pro vaření s dětmi.jpg

Ktoré suroviny sú teda pre varenie s oteckom a deťmi tým najlepším? Biele mäso, ryby, veľa ovocia a zeleniny, strukoviny, oriešky, semienka, celozrnné obilniny a zdravé oleje. Nezabudnite tiež na cestoviny, ryžu a zemiaky. Práve z týchto ingrediencií uvaríte spoločne s deťmi jednoduché, zdravé a zároveň veľmi chutné jedlo, po ktorom sa u vás doma doslova zapráši.

Varenie deťom s diabetom alebo s alergiou na lepok

Má vaše dieťa potravinovú alergiu alebo diabetes? Je nevyhnutné, aby ste všetky tieto zdravotné obmedzenia pri varení zohľadnili a varili pre deti z vhodných surovín, ktorými im neublížite, a naopak prostredníctvom ktorých ich zdravie podporíte.

Ako by teda napríklad malo vyzerať varenie deťom s diabetom? Vhodná je tzv. nízkosacharidová strava tvorená surovinami s nízkym glykemickým indexom. Pre deti s diabetom sú teda vhodné potraviny s nízkym obsahom sacharidov a cukrov. Ich jedálniček pritom doplňte o zdravé tuky a bielkoviny.

A čo keď má vaše dieťa alergiu na lepok? Varenie s deťmi by v tomto prípade malo prebiehať podľa pravidiel bezlepkovej diéty. Aká je jej podstata? Z jedálnička svojej ratolesti vyraďte všetky potraviny, ktoré obsahujú lepok čiže glutén. Túto bielkovinu konkrétne nájdete v obilninách, ako je pšenica, špalda, raž a jačmeň. Pri pečení a varení teda používajte bezlepkovú múku (napríklad ryžovú alebo pohánkovú) a tiež bezlepkové cestoviny. Do jedálnička svojho dieťaťa s celiakiou môžete ďalej bez problémov zaradiť mlieko, syry, mäso, vnútornosti, vajcia, ovocie, zeleninu, strukoviny, semienka, orechy alebo zdravé tuky.

Jednoduché Tefal recepty pro vaření s dětmi 2.jpg

Ako uvariť rýchlo, aby to zvládol otecko a deti to bavilo?

  Chcete si užiť zábavné a jednoduché varenie s deťmi? Veľkým pomocníkom všetkým oteckom a ich deťom je inteligentný hrniec Tefal Cook4me+ Connect, ktorý s vašou ľahkou asistenciou vykúzli parádne rodinné jedlo pre 2 až 6 osôb. Niektoré recepty na varenie s deťmi tento šikovný pomocník zvládne urobiť už do 15 minút.  

  V šikovnom hrnci Tefal Cook4me+ Connect môžete nielen opekať alebo variť v pare. S prehľadom zvládne aj tlakové varenie, pomalé varenie či mierny var. A čo v jeho prípade ocenia oteckovia a ich deti predovšetkým?  

Inteligentný hrniec na varenie Tefal Cook4me+ Connect má v sebe zabudovaných viac ako 150 receptov v slovenskom jazyku. A tak bude oteckov a deti krok za krokom inštruovať pri varení dezertov, polievok aj hlavných jedál. Poradí im, ktoré suroviny a v akom množstve majú nachystať, povie im, kedy majú čo prihodiť a kedy pripravované jedlo premiešať. Varenie v šikovnom hrnci na varenie je obzvlášť pre deti veľmi zábavnou záležitosťou. Oteckovia si v tomto prípade strávený čas so svojimi ratolesťami nebudú môcť vynachváliť. A výsledok spoločného snaženia? Ten bude stáť určite za to!  

Medium-CY855860_G_TEFAL_gambas_COOK4ME_CONNECT.jpg

Jednoduché recepty pre varenie s deťmi: Rýchle a chutné

  Pýtate sa, čo uvariť v inteligentnom hrnci Tefal Cook4me+ Connect pre deti? Máme pre vás niekoľko tipov na jednoduché, rýchle a chutné recepty, pri príprave ktorých vám môžu vaše ratolesti asistovať. Uvarte spoločne napríklad chrumkavé kuracie stripsy so zemiakovou kašou alebo bolonskú omáčku so špagetami.  

Varenie s aplikáciou - novinka vo vašej kuchyni

  Pracné spisovanie nákupného lístka? Minulosť! Stačí si vziať so sebou do obchodu aplikáciu Tefal, recepty a mnoho ďalšieh, v ktorej nájdete všetky recepty vrátane zoznamu potrebných surovín. Aj deti alebo dospelí, ktorí neodtrhnú oči od monitora, si tak prídu na svoje.  

Recept na Kuracie nugetky / stripsy pre deti - recept v Tefal Cook4me+ / Ondřej a Ondřej Slanina

(Pro podrobný recept klikněte na odkaz výše.) 

Recept na boloňskú omáčku na špagety

(Pro podrobný recept klikněte na odkaz výše.) 

1170_658_100__exact__bolonska-omacka-sefkuchare-tefal-cook4me-recept-1.webp

Ďalšie tipy na jednoduché varenie pre deti

Medium-CY855860_E_gambas_TEFAL_COOK4ME_CONNECT.jpg

Aké ďalšie recepty môžete spoločne s deťmi a pre deti pripraviť v šikovnom hrnci Tefal Cook4me+ Connect? Upečte si spoločne napríklad ľahký múčnik alebo obrátený ananásový koláč. Deti si zamilujú aj pizzu alebo jednoduchý a chutný slaný quiche. Svojim potomkom môžete v multifunkčnom hrnci tiež upiecť kura s chrumkavou kôrkou alebo zapiecť tresku.

Odporučené produkty

Môžete nám pomôcť s webovou stránkou?

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázať všetko
Povoliť všetko