• Rady & Tipy
  • 28.4.2022

Zdravé varenie s rešpektom k prírode - Eco Respect

header 9@2.png

Predstavujeme vám cestu pre zdravé varenie vrátane kuchynských pomocníkov z recyklovaných plastov. Tieto ekologické spotrebiče na varenie sú ideálne pre všetkých s rešpektom k prírode.

Základná výbava ekologickej kuchyne

Túžite po ekologickej kuchyni? V tom prípade vám doma nesmie chýbať hneď niekoľko šikovných pomocníkov pre zdravé varenie. Ak si prajete vybaviť svoju kuchyňu s rešpektom k prírode, v prom rade siahnite po ekologickom stolnom mixéri Tefal Eco Respect a tiež po ekologickom tyčovom mixéri Tefal Eco Respect, ktoré sú šetrné k prírode a ktoré rešpektujú udržateľnosť. Čo všetko u nich oceníte?

Stolný mixér Tefal Eco Respect je z 65 percent vyrobený z recyklovaného plastu, neobsahuje BPA a je z 50 percent recyklovateľný. Tyčový mixér Tefal Eco Respect má podobné vlastnosti. Je z 51 percent vyrobený z recyklovaného plastu, neobsahuje BPA a je recyklovateľný dokonca z 95 percent. Výrobca u týchto ekologických mixérov zaručuje dostupnosť servisných opráv po dobu desať rokov. 

Medium-Lifestyle Visuals Blender Eco Respect.jpg

Kto ocení ekologickké spotrebiče na varenie

Ekologické mixéry Tefal, ktoré sú vyrobené s rešpektom k prírode, ocenia ľudia v mestách, v dedinách aj na horách. Tieto prístroje môže zaradiť do svojej ekologickej kuchyne každý, komu záleží na prírode. A práve používaním týchto prístrojov dá svoj prístup výraznejšie najavo. 

Tyčový mixér či stolný mixér Tefal Eco Respect si zamilujete aj z ďalšieho dôvodu. Jedná sa totiž o praktické spotrebiče pre zdravé varenie. Ich prostredníctvom si rýchlo a jednoducho pripravíte rôzne druhy chutných a zdravých teplých i studených receptov. 

Stolný mixér Tefal Eco Respect disponuje výkonným motorom o príkone 800 W. V jeho sklenenej nádobe môžete jednoducho mixovať akékoľvek ingrediencie a dať voľný priechod svojej kreativite pri príprave zdravých receptov. Tyčový mixér Tefal Eco Respect sa zase môže pochváliť motorom o príkone 600 W a vysoko kvalitnými nožmi Powelix, ktoré umixujú do dokonalosti akúkoľvek konzistenciu pokrmov či suroviny. 

Medium-DSC00838.jpg

Tipy, ako zdravo variť 

Čo si kúpiť pre zdravé varenie? Okrem spotrebičov pre zdravé varenie sú samozrejme podstatné tiež jednotlivé suroviny, z ktorých budete pripravovať zdravé jedlá. Zamerajte sa najlepšie na čerstvé a čo najmenej spracované potraviny, ktoré využijete ako v teplej, tak v studenej kuchyni. Aké potraviny sú pre zdravé varenie tie najvhodnejšie? 

✔ Čerstvé ovocie a čerstvá zelenina

✔ Biele mäso, ryby a morské plody

✔ Chudé hovädzie mäso, jahňacie mäso

✔ Vajcia a mliečne výrobky

✔ Ovos, ovsené vločky, quinoa, pohánka

✔ Celozrnné cestoviny, celozrnná ryža

✔ Strukoviny, orechy a semienka

✔ Zdravé oleje

S ohľadom na zdravé varenie si tieto suroviny kupujte najlepšie v bio kvalite. Napríklad u ovocia, zeleniny, strukovín, orechov alebo semienok budete mať tiež záruku, že neboli chemicky ošetrené. V prípade varených zdravých jedál rovnako dbajte na to, akým spôsobom jednotlivé suroviny upravíte. Pri ich tepelnej úprave sa vyhýbajte smaženiu a uprednostnite radšej ich dusenie alebo pečenie. V rámci hesla “chceš byť zdravý alebo jednoduché varenie” vám veľkým pomocníkom pre zdravé varenie bude práve tiež ekologický stolný mixér Tefal Eco Respect.  

Medium-Lifestyle Visuals Blender Eco Respect (1).jpg

A akým potravinám sa pri zdravom varení naopak vyhnúť? Hlavne priemyselne spracovaným potravinám. Nevyužívajte polotovary a konzervované jedlá. Zabudnite aj na tučné mäso a nasýtené tuky, ako je sádlo a maslo. Pri zdravom varení rovnako nepoužívajte bielu múku a rafinovaný cukor. Ďalej tiež soľte s rozvahou a určite si nepripravujte smažené jedlá, ktoré sa smažia v oleji. 

Odporučené produkty

Môžete nám pomôcť s webovou stránkou?

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázať všetko
Povoliť všetko