• Rady & Tipy
  • 30.3.2022

Vysokorychlostný mixér, ktorý varí

02_22_FB_PerfectMixCookSK1200x675.png

Máte radi rýchle a zdravé jedlá? V tom prípade môžete využiť mixér s funkciou varenia. Rýchle smoothie pred športom alebo polievku počas dňa zvládnete pripraviť už za pár minút. Ak máte malé deti, využijete tento multifunkčný mixér na varenie príkrmov a výživ pre kojencov.

Multifunkčný mixér, ktorý aj varí: Akým spôsobom funguje?

Chceli by ste si zaobstarať mixér, ktorý sám varí? Kúpte si stolný mixér s funkciou varenia Tefal Perfectmix Cook. V tomto nepostrádateľnom pomocníkovi behom chvíle pripravíte rad rýchlych a zdravých jedál. Na ako princípe vôbec funguje?

Tefal mixér na varenie má v sebe zabudovaných celkom desať automatických programov určených k príprave teplých a studených pokrmov. Ide konkrétne o štyri programy pre prípravu studených pokrmov (smoothie, koktejl, dezert a ľadová drť) a šesť programov pre prípravu teplých pokrmov (kompót, krémová polievka, polievka s kúskami, miešanie, viaczrnné mlieko, teplá omáčka). Stačí teda do mixéru, ktorý sám uvarí, vložiť základné suroviny na vybraný druh jedla, zvoliť správny automatický program a Tefal mixér na varenie urobí všetku prácu za vás.

Konkrétne pokrmy, ktoré v stolnom mixéri s funkciou varenia pripravíte

Tefal Perfectmix Cook predstavuje multifunkčný mixér, ktorý aj varí. Môžete ho teda využiť ako polievkovar s mixérom v jednom, v ktorom uvaríte klasické krémové polievky. Tefal Perfectmix je výborným pomocníkom tiež k príprave obľúbených krémových omáčok. Napríklad paradajková v ňom bude nezabudnuteľná. 

Tefal Perfectmix Cook môžete pojmúť tiež ako multifunkčný mixér na varenie pre kojencov. Pripravíte v ňom totiž rýchlo a jednoducho veľa ovocných výživ, ale aj mäsových a zeleninových príkrmov. Rovnako dobrých výsledkov dosiahnete aj u ovocných kompótov alebo behom chvíle pripravíte zeleninové či ovocné smoothie alebo mliečny koktejl. Možností máte skrátka veľa. 

Základné recepty pre Tefal Perfectmix Cook

Chcete poznať konkrétne recepty, ktoré si môžete v stolnom mixéri s funkciou varenia sami pripraviť? Za vyskúšanie stoja napríklad nasledujúce základné recepty, ktoré sú ako rýchle, tak aj zdravé. 

Krémová cesnačka v mixéri Tefal Perfectmix Cook

Milujete krémové polievky? V Tefal Perfectmix Cook si ich pripravíte na tisíc spôsobov. Vyskúšajte napríklad krémovú cesnačku so sladkou smotanou. Do plastovej nádoby multifunkčného mixéru na varenie Tefal dajte:

5 očistených strúčikov cesnaku

1 cibuľu nakrájanú nadrobno

1 mrkvu nakrájanú na kocky

5 malých zemiakov nakrájaných na kocky

To všetko zalejte 500 mililitrami kuracieho vývaru

Osoľte

Okoreňte

Na Tefal Perfectmix Cook zvoľte program krémová polievka a do 20 minút máte hotovo. Krémovú cesnakovú polievku na záver dochuťte 75 mililitrami 31-percentnej smotany. Podávajte ju s opečenou bagetkou a petržlenovou vňatou.

Tefal Perfectmix Cook využijete aj ako smoothie mixér, prostredníctvom ktorého si pripravíte množstvo chutných a zdravých receptov. Zachutí vám napríklad smoothie z červenej repy, mrkvy a jablka, ktoré má veľmi jednoduchú prípravu.

Ingrediencie:

1 menšia červená repa

1 mrkva

1 jablko ošúpte, očistite a nakrájajte na kocky

1 až 2 lyžičky medu

Všetko vložte do plastovej nádoby Tefal Perfectmix Cook a zalejte vodou. Potom na multifunkčnom mixéri zvoľte program smoothie a o chvíľočku bude lahodné smoothie z repy, mrkvy a jablka hotové.

Jablčný kompót v mixéri Tefal Perfectmix Cook

Čo si tak uvariť osviežujúci a rýchly jablčný kompót? Ľubovoľný počet jabĺk (maximálne po rysku v nádobe) zbavte šupky a jadierok, jablká potom nakrájajte na kocky a dajte do multifunkčného mixéru Tefal. 

Jablká pokvapkajte čerstvou citrónovou šťavou, pridajte k nim podľa chuti cukor, klinče a celú škoricu. 

Jablká na záver zalejte vodou tak, aby sa schovala, a potom na mixéri na varenie Tefal vyberte program kompót. Hotová jablčný kompót podávajte vlažný alebo perfektne vychladený z chladničky.

Dyňové pyré so zemiakom v mixéri Tefal Perfectmix Cook

Tefal Perfectmix Cook je tiež perfektným multifunkčným mixérom na varenie pre kojencov. Pripravíte v ňom rýchlo a jednoducho veľké množstvo zeleninových a mäsových príkrmov. Ako napríklad na dyňové pyré so zemiakom?

Nachystejte si:

kúsok dyne hokaido

1 menší zemiak

Dyňu a zemiak očistite, nakrájajte na kocky a spolu s odpovedajúcim množstvom vody vložte do plastovej nádoby stolného mixéru Tefal. Následne zvoľte program krémová polievka (príp. Polievka s kúskami). Tefal Perfectmix Cook uvarí do mäkka a následne rozmixuje zeleninový príkrm za vás.

Jahodový milkshake v mixéri Tefal Perfectmix Cook

Dali by ste si naopak jahodový milkshake? Do multifunkčného mixéru Tefal vložte podľa chuti:

čerstvé jahody

vanilkovú zmrzlinu

prilijte smotanu

polotučné mlieko

pridať môžete tiež vanilkový cukor

Na Tefal Perfectmix Cook zvoľte následne program koktejl a za pár minút si môžete pochutnať na báječnom jahodovom milkshaku.

Ako sa o multifunkčný mixér na varenie starať? Údržba je veľmi jednoduchá

Stolný mixér s varením Tefal má veľmi jednoduchú údržbu. Má odnímateľné kovové nože a plastovú nádobu, ktoré stačí po použití prepláchnuť pod tečúcou teplou vodou a utrieť hubkou s trochou saponátu. 

Tefal Perfectmix Cook navyše disponuje funkciou hĺbkového čistenia. Táto funkcia zlikviduje 99,99 percent všetkých baktérií bez potreby použitia čistiaceho prostriedku na riad. Funkcia hĺbkového čistenia teda zaručuje dokonalú čistotu a hygienu.

Odporučené produkty

Môžete nám pomôcť s webovou stránkou?

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázať všetko
Povoliť všetko