• Rady & Tipy
  • 17.6.2023

Rýchla príprava jedál na celý týždeň

5 (1x)
Rýchla príprava jedál na celý týždeň - header 95 (1).png

Poradíme, ako jednoducho, a hlavne rýchlo pripravíte jedlo na celý týždeň. Nemusíte byť profesionálny šéfkuchár, s nami to zvládnete aj vy! Poďte s nami krôčik po krôčiku zistiť, ako si uvariť jedlo na týždeň, a pritom uľaviť rodinnému rozpočtu.

Príprava jedál na týždeň - pravidlá

Chcete si pripraviť jedlo na celý týždeň? V tom prípade nie je od veci, keď sa budete riadiť hneď niekoľkými základnými pravidlami. Ak si nachystáte a navaríte jedlá týždeň dopredu, ušetríte tým v pracovnom týždni čas a často aj peniaze. Akých pravidiel sa teda pri plánovaní jedla na budúci týždeň držať?

Zostavte si plán jedál

Ako pripraviť jedlo na týždeň dopredu? Prvým krokom je zostavenie týždenného jedálnička. Nájdite si preto chvíľu, sadnite si a naplánujte jedlo na budúci týždeň. Tento zostavený jedálniček by mal zahŕňať večere (popr. desiaty) a pokiaľ nejete v práci či v škole, tak aj obedy.

Zamerajte sa na prípravu jedál na týždeň dopredu do mrazničky

Ak si chcete pripraviť lacné jedlo na celý týždeň, zamerajte sa na pokrmy, ktoré sú vhodné na dlhodobé skladovanie a zamrazenie. Práve preto nie je od veci, keď sa dáte na krabičkovanie alebo meal prep krabičky.

Čo znamená meal prep? Podstata krabičkovania spočíva v tom, že si v jeden deň uvaríte niekoľko druhov jedál, rozporcujete ich do potravinových dóz, vložíte do chladničky či mrazničky a následne konzumujte niekoľko ďalších dní.

Jedlo do krabičky - recepty

●  Cestoviny na rôzne spôsoby - zapečené cestoviny, cestovinové šaláty, cestoviny s omáčkou a mäsom (pokrmy z cestovín v krabičkách do mrazničky, ale iba do chladničky)

●  Guláše - klasický guláš, segedínsky guláš, zemiakový guláš

●  Mäsové zmesi so zeleninou

●  Polievky - vývary a husté polievky (boršč, šošovicová polievka, cícerová polievka, zemiaková)

●  Omáčky - sviečková na smotane s mäsom, králik na smotane, paradajková  s hovädzím, kôprovka, chrenová s údeným mäsom, kura na paprike (k omáčkam dokúpte knedľu, ktorú skladujte v chladničke)

●  Pokrmy z ryže - rizoto, ryžový nákyp

●  Pokrmy zo strukovín - chilli con carne, hrachová kaša s klobásou, šošovica na kyslo, bretónska fazuľa, strukovinové šaláty

●  Lečo 

Pustite sa do nákupu potrebných surovín

Podľa zostaveného jedálnička si nachystajte všetky potrebné suroviny. Pozrite sa najprv, čo všetko máte doma, a zvyšné potrebné ingrediencie na jednotlivé recepty v jeden deň dokúpte.

Prípravu jedla na týždeň uskutočnite cez víkend

Do plánovania jedálnička na nadchádzajúci týždeň a do následného spracovávania surovín či varenia sa púšťajte vždy cez víkend. Na rozpis týždenného menu a nákup potrebných surovín si vyhraďte sobotu, spracovávať suroviny a variť potom môžete počas nedele. Práve cez víkend budete mať veľa času na to si jedlo na celý týždeň perfektne rozvrhnúť.

Dajte sa do varenia jedla na celý týždeň

  Najlepšie cez víkend nastáva ideálny čas na to, aby ste sa pustili do realizácie jedálnička na celý týždeň. Ako navariť jedlo na týždeň, a pritom pri tom nestráviť celý deň? Využite inteligentný multifunkčný a tlakový hrniec Tefal Cook 4me Touch WiFi, v ktorom naraz uvaríte pokrm až pre šesť osôb.   

 V tomto inteligentnom multifunkčnom hrnci uvaríte skutočne rôznorodé pokrmy, pretože má v sebe zabudovaných celkom 13 všestranných režimov. Pri príprave jedla na celý týždeň oceníte predovšetkým expresnú prípravu v tlakovom hrnci, vďaka ktorej budete mať niektoré pokrmy (napríklad husté zeleninové polievky, zemiačiku, lečo, zemiakový guláš) hotové do desiatich minút, desiatky ďalších receptov potom predstavujú jedlo do 20 minút. V Tefal Cook4me Touch Wifi je totiž varenie až 6-krát rýchlejšie ako v klasickom hrnci.   

Pri plánovaní jedál na týždeň vám tento šikovný hrniec od Tefalu pomôže aj inak. Stačí do jeho aplikácie zadať, aké suroviny máte v chladničke a potravinovej skrini – aplikácia vám následne nájde desiatky receptov, ktoré si následne môžete pripraviť na týždeň dopredu.

Vedeli ste? S elektrickými tlakovými hrncami Tefal ušetríte až 80% energie. Oproti tradičným spôsobom varenia. Test bol vykonaný v roku 2022, na príprave zemiakov.

Do škatuliek si pripravte aj suroviny na varenie v týždni

Okrem toho, že si cez víkend vo veľkom uvaríte, jednotlivé jedlá rozporcujete do škatuliek a vložíte do chladničky či mrazničky, v rámci prípravy jedla na týždeň máte aj ďalšiu možnosť. V nedeľu si tiež do meal prep krabičiek pripravte suroviny na varenie v týždni, ktoré následne skladujte v chladničke. 

Do meal prep si tak môžete dopredu nakrájať napríklad zeleninu na lečo, základ na čínu alebo základ na sviečkovú. Aj v týždni potom stačí, keď popoludní či večer vytiahnete multifunkčný tlakový hrniec Tefal Cook4me Touch WiFi, vložíte doň všetky potrebné surovín a počas niekoľkých minút budete mať hotovú čerstvú večeru.   

Vďaka príprave jedla na celý týždeň sa vám počas hektického pracovného týždňa už nikdy nestane, že budete stáť popoludní či večer pred chladničkou a premýšľať nad tým, čo uvaríte pre seba a pre ostatných členov svojej domácnosti. Keď budete mať dopredu svoj týždenný jedálniček pekne naplánovaný a predpripravený, ušetríte vďaka tomuto šikovnému prístupu čas a peniaze a zároveň si doma zaistíte pokoj a pohodu. 

Odporučené produkty

Môžete nám pomôcť s webovou stránkou?

Aby sme mohli zlepšovať naše webové stránky, musíme ukladať súbory cookie o našich návštevníkoch.
Zakázať všetko
Povoliť všetko